Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10 Nisan Polis Haftası Çoşkuyla Kutlandı
 
logo2.jpg

 
 
      ADIYAMAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                         BASIN BÜLTENİ
 
 
10 NİSAN POLİS HAFTASI ADIYAMAN'DA COŞKUYLA KUTLANDI                  
                      
                   
             

         Teşkilatımızın Kuruluşu’nun 173. Yıl Dönümü münasebetiyle Polis Haftası tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’ımızda da vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile coşkuyla kutlandı.

          Kurban Kesimi ve Kan Bağışı ile başlayan Teşkilatımızın Kuruluşu’nun 173. Yıl Dönümü etkinlikleri, Şehitlerimiz için Mevlit okutulması, kurumlar ve birimler arası spor müsabakaları, dostluk maçı, Adıyaman 1954SK-Şanlıurfa 11 Nisan spor müsabakasında hakemlere ve futbolculara çiçek verilmesi ve farklı birçok etkinliğin yanında 10 Nisan günü Tören yapılması ile devam etti.

          10 Nisan günü Cumhuriyet Spor Salonunun da gerçekleştirilen Törene Sayın Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ve İl Protokolü Katıldı.

          TTörene katılan meslektaşlarımız ve vatandaşlarımız, Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası’nın müziklerini dinlerken, Gençlik Merkezi öğrencilerinin Jimnastik gösterisini izleyip, Resim sergisini gezdiler. Valilik bahçesinde kurulan teşkilatımızı tanıtıcı sergi ile vatandaşımıza iş ve eylemlerimiz ile ilgili tanıtım yapıldı.

          İlimiz Valisi Sayın Nurullah Naci Kalkancı’nın makamında ziyaret edilmesiyle başlayan 10 Nisan günü etkinlikleri, Valilik bahçesinde İl Emniyet Müdürümüz Metin Alper tarafından, İl Emniyet Müdürlüğümüz çelenginin Atatürk büstüne koyulması ve akabinde Cumhuriyet Salonundaki törenle devam etti.
 
          ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ METİN ALPER: ‘’DEVLET-İ EBED MÜDDET BİLİNCİYLE VATANINA ADANMIŞ ÖMÜRLERİN 173 YILLIK SEVDASIDIR BU TEŞKİLAT’’ Cumhuriyet salonunda, İstiklal marşımızın okunmasının akabinde, İl Emniyet Müdürümüz Metin Alper kürsüde yapmış oldukları konuşmalarına ‘’Sayın Valim, Garnizon Komutanım, Belediye Başkanım, Cumhuriyet Başsavcım, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanım, İdare Mahkemesi Başkanım, Jandarma Komutanım, saygıdeğer protokol üyeleri, değerli il müdürlerim, kadirşinas Adıyamanlılar, kıymetli basın mensupları ve kendileriyle görev yapmaktan şeref duyduğum meslektaşlarım, Devlet-i Ebed Müddet bilinciyle vatanına adanmış ömürlerin 173 yıllık sevdasıdır bu teşkilat.’’ diyerek başlayıp, konuşmalarını;

          ‘’Sayın Valim, önderliğinizde Adıyaman Polis Teşkilatı olarak huzurun ve barışın başkenti olarak anılan ilimizin her yerinde her köşesinde cesaret ve kararlılıkla görev yapmamıza sağladığınız katkılardan dolayı teşkilatım adına Zat-ı Alinize şükranlarımı sunmak istiyorum.
          Başta kardeş kuruluşumuz Jandarma Teşkilatı olmak üzere, Milli Eğitim, Gençlik Ve Spor Aile ve Sosyal Politikalar, Sağlık, Nüfus ve diğer Müdürlüklerle işbirliği ve uyum içerisinde görev yapmaktayız.

          Belediye Başkanlığımız ve Adliye Teşkilatımız ve üniversitemiz ile hemen hemen her konuda birlik ve beraberlik şuuruyla daha güzel daha huzurlu daha yaşanabilir bir Adıyaman için neler yapabiliriz düşüncesiyle sürekli temas halindeyiz.

          İnsanların can ve mal emniyetini sağlarken trafik terörü konusunda da hem şehir içi hem de şehirlerarası yollarda daha görünür olmaya çalışıyor, Şoförler Odası, Minibüsçüler Odası, Servisçiler Odası ve şoför esnafımızla her fırsatta bir araya geliyoruz.’’

          ‘’Rahat etmeye değil insanları rahat ettirmeye geldiğimiz Adıyaman’ımızda halkımızdan büyük bir teveccüh görmekteyiz.Bu destekte emeği olan başta saygıdeğer milletvekillerimize, ilçe kaymakamı ve belediye başkanlarımıza, okul müdürlerimize, mahalle muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğimize, Polis Teşkilatını Güçlendirme Derneğimize, parti teşkilatlarına, taraftar derneklerimize, yazılı ve görsel basınımıza ve çok değerli cemiyetlerimize ve gönlü bol yüreği sevgi dolu Adıyaman’ın insanına bir kere daha sizin huzurlarınızda teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.’’
 
‘’Halkın Huzuru Polisin Gururudur’’
 
          ‘’Halkın Huzuru Polisin Gururudur’’ cümlesinden hareketle insanlarımızın çarşıda pazarda sokakta huzur içerisinde geziyor olması gece vakti ıssız sokaklarda kendini güvende hissediyor olması ulaşmaya çalıştığı anda da polisini yanında bulması en büyük beklentimizdir. ‘’
          ‘’7’den 77’ye Adıyaman’ın Gönlünde Taht Kurmaya Adayız’’
          ‘’2018 yılına ‘’7’den 77’ye Adıyaman’ın Gönlünde Taht Kurmaya Adayız’’ sloganıyla girdik geriye dönüp baktığımızda bu anlamda iyi bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum.

          Ben burada Çok özel bir kişiye benim için çok anlamlı olan bir parantez açmak istiyorum, Yıldırım Vakfı’nın değerli başkanı saygıdeğer Abuzer Yıldırım beyefendi geçtiğimiz yıl Altınşehir Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezi Amirliğimizi Adıyaman’ımıza ve teşkilatımızı hediye etmişti.

          Kendisi bununla yetinmedin halen eski kadın doğum evinde bulunan çevik kuvvet ve Özel hareket şubelerimize yakışır bir bina yapılması için kolları sıvadı ve tamamen kendi ekonomisi ile yakın zamanda Adıyaman’ımıza Emniyet Müdürlüğü konutu da dahil olmak üzere çok güzel eserler kazandıracak Ben huzurlarınızda kendisine yaptığı desteklerden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum.
 
          Sayın Valim, kıymetli konuklar Teşkilatımızın 173 Kuruluş Yıldönümüne katılımınızdan dolayı şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum. Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi yürekten selamlıyorum. Saygılarımla.” diyerek bitirdiler.
 
          Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi’nin Polis Marşı’nı seslendirmesi ile devam eden törenimiz, şiir okunması, ‘’Polis Olsam’’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verilmesi, müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde bulunan öğretmen ve Adıyamanlı hemşerilerimize Teşekkür Belgesi verilmesi ile devam etti.
 
          173. Yıl onuruna kesilen pastanın ardından salonda küçük bir kokteyl düzenlendi. Resim sergisinin gezilmesinin ardından, İl Emniyet Müdürümüz Metin Alper, Emniyet Müdürlüğümüze geçerek tebrikleri kabul ettiler.
Adıyamanlı Hemşehrilerimizin de dahil olduğu etkinlikler coşkuyla gerçekleştirildi.
 
 

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • KGYS